Kasulikud viited

Eestikeelsed lehed

Laste ja noorte kriisiprogramm

Korraldab lastele leinalaagreid pärast pereliikme kaotust. Lehelt saab lugeda kuidas last toetada, samuti infot laste trauma ja leina kohta.

Peaasi

Aitab vaimse tervise muredega: e-nõustamine, noorte nõustamine, vaimse tervise kriisiabi.

Lahendus.net

Pakub oma portaalis tasuta ja anonüümset psühholoogilist nõustamist.

Inglisekeelsed lehed

Alliance of Hope (AOH)
Suitsiidiohvri lähedaste toetamisele keskendunud organisatsioon. Rajatud naise poolt, kes on psühholoog ja kaotas oma noorest täiskasvanust kasupoja. Väga hästi modereeritud ja turvalise suhtlusega foorum (teemade ja kaotuste kaupa), mis toimib 24/7 tugigrupina, liikmeid üle 10 000 üle kogu maailma ja iga postitus saab kindlasti vastuse.
Lisaks väga head teemalehed kõigis olulistes küsimustes, mis sellel teekonnal tavaliselt üles tulevad. Väga head materjal (näidistega), kuidas lastele ja teismelistele rääkida ja kuidas neid toetada.  Pluss blogi ja kord kuus ilmuv uudiskiri.
Friends For Survival
USA suitsiidiohvri lähedaste toetusorganisatsioon. Selle on loonud ja siiani fantastiline naine, kes on seda teinud juba 80-ndate algusest pärast oma poja kaotust 70-ndatel, kus ka USAs neist teemadest veel midagi ei räägitud ega kirjutatud. Võimalik osaleda zoomi kaudu virtuaalsetes tugigruppides zoomis (iga grupp 1×kuus, Eesti aja mõttes küll varahommikul või suisa öösel), sh eraldi koosolekud ainult leinavatele emadele ja ainult abikaasadele/partneritele.
Survivors of Bereavement of Suicide (SOBS)

Suurbritannia keskne lähedaste toetusorganisatsioon. Kodulehel on erinevaid tasuta materjale, linke filmidele, raamatusoovitusi. Korraldavad Suurbritannias tugigruppe, leinalaagreid, telefoniliini jms.

United Suicide Survivors International

Koondab nii suitsiidikatse üleelanuid kui lähedase enesetapu üleelanuid. Julgustab inimesi rääkima oma lugu, et julgustada teisi. Iga kuu uus webinar, mis käsitleb suitsiidiga ja vaimse tervisega seotud teemasid.

Dougy Center

Lapsi leinas toetav usaldusväärne USA organisatsioon

Winston`s Wish

Laste leinas toetamisele pühendunud Suurbritannia organisatsioon

Hoiame ühendust!
Ole kursis tugigruppide ja olulise infoga
Austame sinu privaatsust