Lood meedias

Siit lehelt leiad tavaliste Eesti inimeste lood, kes on samasugused nagu Sina

ja on üle elanud samasuguse traumaatilise ja katastroofilise kaotuse, milleks on oma kalli inimese lahkumine enesetapu läbi.

Jäägu neist ennekõike kõlama lootus

– kasvõi see, et nad elavad ja hingavad ja isegi unistavad –

Sulle majakaks marutormisel merel, milleks suitsiidilein pahatihti on.

Sa ei ole üksi !

Isa kaotamine lapsena enesetapu tõttu

Eva jutustab oma loo sellest, kuidas talle mõjus lapsena isa enesetapp ja sellest vaikimine.

ERR vaimse tervise saatesari “Selge pilt” 20.01.2022: Lapsepõlvetrauma

Vaata

Venna suitsiid

Viktoria jagab oma lugu seoses venna suitsiidiga ja tuntud saatejuht Hannes Hermaküla räägib toimetulekust oma isa, armastutud näitleja Evald Hermaküla enesetapuga.

ERR vaimse tervise saade  “Selge pilt” 17.02.2022: Enesetapp

Vaata

Kolme ema lugu oma lapse kaotamisest suitsiidile

Kolm erakordselt vaprat ema räägivad oma lapse (kooliealine/noor täiskasvanu) suitsiidile kaotamise kogemusest ja sellest, kuidas nad on sellega toime tulnud. Vaata lugu alates 15.minutist.

Pealtnägija osa 812, 28.07.2021

Vaata

Kolme naise lood, kes on kaotanud suitsiidi läbi isa, abikaasa või poja

Suitsiidiennetuse päeva eel rääkisid oma loo kolm naist, kes pidanud hakkama saama sellega, kui oma elu võtavad isa, mees või poeg.

Ringvaade 09.09.2022

Loe ja vaata

Venna kaotus enesetapu läbi

Kirjanik ja ettevõtja Lauri Räpp rääkis Margus Saare saates “Elame veel!” (alates 36:50), kuidas tema on toime tulnud venna enesetapuga ca aasta tagasi. Muuhulgas kasutab ta võimalust see teema lauale panna koolides ja töökohtadel, kuhu teda kirjanikuna esinema kutsutakse.

ERR saade “Elame veel!” 15.04.2022

Vaata

Ema jagab tütre kaotusest depressioonile

„Kaotanud sügisel oma lapse suitsiidile, võtsin juhtunu mõistmiseks ja kaotusvaluga toime tulekuks tükkideks kogu eelnenud elu, analüüsisin läbi iga öeldud sõna ja tehtud teo,“ ütleb Liisa ema Karmen Koppel. „Pidin mõistma: mis põhjustas minu tütre haigestumise ja miks ei õnnestunud mul teda päästa?“

Eesti Ekspress 01.06.2022

Loe edasi

Ema räägib poja kaotusest fataalseks osutunud depressiooni tõttu

„Nii palju küsimusi. Kuidas nii juhtus? Kes on süüdi? Kas ma oleks saanud rohkem teha ja aidata? Äkki, kui ma ei oleks nii ütelnud, oleks ta elus? Kui ma oleks parem ema olnud? Minu kohustus oli last kaitsta, aga ma ei saanud sellega hakkama. Mida oleks saanud paremini teha? Mis juhtus selles öös? Ta ju ei tahtnud surra…“ meenutab ema küsimusi, mis keerlesid ta peas vahetult pärast poja surma.

Õhtuleht 21.11.2021

Loe edasi

Ema surm suitsiidi tõttu

Mu ema suri. Tegelikult ta mitte lihtsalt ei surnud, vaid ma kaotasin ta suitsiidi läbi. Alles nüüd saan kõva häälega välja öelda, ilma et klomp kurku tõuseks: mu ema tappis ennast ära. Ja mina ei ole selles süüdi!

Loe edasi

Isa kaotus enesetapule lapse silmade läbi

Varjunime all avaldatud lugu. Nüüd, ligi kümme aastat hiljem, muudaks autor ainult loo lõpu. Asi ei olnud selles, et laps ei armastanud või ei armastanud piisavalt. Tänasel päeval teab autor, et enesetapul ei olnud midagi pistmist temaga.
Eesti Naine ca 2013
Loe 1/2
Loe 2/2

Lähedase suitsiidile kaotanute toetamisest

Igal aastal hukkub meil ligi 200 inimest suitsiidi läbi. Laste ja noorte suitsiidide poolest on Eesti maailmas lausa esimeste seas. Mida aga tunnevad ja kuidas elavad edasi inimesed, kelle lähedane on läinud vabasurma. Selliseid, oma mure ja leinaga üksi jäänud inimesi on palju. Ja tihti ei teata, kust abi otsida.

Vaata

Enesetapu tõttu isa kaotanu “Kõige hullem oli ümbritsevate vaikimine”

„Ühe inimese elu lõppemine ei pea lõpetama nende elu, kes on tema ümber olnud,“ julgustab tänases Naistelehe podcast’is „Mõttekoht“ suitsiidi tõttu isa kaotanud Eva Koženevski kõiki saatusekaaslasi abi otsima.

Õhtulehe Naistelehe podcast “Mõttekoht” 26.04.2022

Kuula

“Vaikimine tapab? – toetus pärast suitsiidi” Arvamusfestival 2022

Suitsiidohvri lähedaste toetuse teemal arutlevad oma isa kaotanud kogemusnõustaja Eva Koženevski, oma venna kaotanud kirjanik ja väikeettevõtja Lauri Räpp ning kriisitööspetsialist ja varasem Sotsiaalkindlustusameti väljareageeriva kriisitöö juht Ingrid Sogenbits. Arutelu juhtis ERRi saatejuht ja vaimse tervise saatesarja “Selge pilt” autor Kadi Jaanisoo-Kuld.

Kuula
Hoiame ühendust!
Ole kursis tugigruppide ja olulise infoga
Austame sinu privaatsust